Vyšlo v týdeníku CHIPweek č. 28/98, v roce 1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/axxxk170/a828k170.php3

Páně Kremličkova chutná svačinka

Na letošních volbách toho moc veselého a pikantního nebylo - a tak snad nejvíce medializovanou událostí byl výsledek sázky o brouka, kterou s redaktorkou TV Nova uzavřel šéf strany DŽJ, pan Eduard Kremlička.

Předmětem sázky bylo snědení brouka, konkrétně chrousta, a konkrétně panem Kremličkou, pakliže se jeho strana nedostane do Parlamentu. Voliči tomu nakonec nechtěli, a tak pan Kremlička sázku prohrál. Nezbylo mu tedy než dostát svému slovu a přijmout prohru, samozřejmě za asistence kamer TV Nova. Ta vše podrobně natočila a pak také odvysílala. Přitom se samozřejmě našlo několik nadšenců vlastnících TV tunery, kteří dokázali nasnímat statické obrázky z příslušného pořadu, a tyto pak umístit na Internet. Takto to udělal například pan Vladimír Lízal z Prostějova, který příslušné pikantní fotky vystavil na místním serveru připojeném k sítí VideoOnLine. Odkaz na tyto fotky se brzy dostal na domovskou stránku značně čteného Neviditelného psa, a odezva na sebe nenechala dlouho čekat - 64 kbps linka do Prostějova, na které byly zmíněné obrázky umístěné, byla okamžitě zcela saturována. Správce sítě VOL, nevěda o co jde, to navíc interpretoval jako výpadek a celou přípojku odpojil. Panu Lízalovi nakonec nezbylo než přesunout vše na páteř svého providera (viz adresa na třetím obrázku), a na původní místo dát omluvný text s vysvětlením toho, co se stalo.

Šťastnou ruku neměl pan Neff ani na druhý pokus, kdy obrázky s detailním vyobrazením páně Kremličkových hodů umístil přímo na svůj server (viz druhý obrázek). Zřejmě nějakým nedopatřením však zapomněl ocitovat zdroj, ze kterého vše převzal, za což si u původních autorů (na servery jAYdEE) vysloužil jemně formulovaný diplomatický protest (z tohoto serveru pochází i ukázka na dnešním prvním obrázku).

On-line dokumentace povolební gastronomické události číslo jedna se samozřejmě objevila i na jiných místech českého Internetu - například na serveru iDnes (http://www.idnes.cz] nabízí dokonce živé video broukožravého výkonu pana podplukovníka ve výslužbě.

Povolební stav domovských stránek strany DŽJ

Příliš velké štěstí neměli Důchodci za životní jistoty ani s vlastní prezentací na Internetu. Krátce před volbami si sice pořídili vlastní WW stránky, ve vlastní doméně dzj.cz, ale po jejich volebním neúspěchu se osud těchto stránek zpečetil - když jsem si na ně kliknul, zobrazila se mi čistě černá stránka, s jediným stručným nápisem v levém horním rohu: "tak to by snad stacilo ....".