Vyšlo v týdeníku CHIPweek č. 22/98, v roce 1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/axxxk170/a822k170.php3

Freizeit-Land Geiselwind

Zábavní park v srdci Bavorska, který zve k návštěvě i české návštěvníky

Domovská stránka zábavního parku

Konec školního roku a doba dovolených jsou již na dohled, a tak jsou asi aktuální i úvahy o tom, kam zamířit na dovolenou, případně čím odměnit děti za dobré školní vysvědčení. Rád bych vám dnes představil jeden zajímavý tip - zajímavý už i tím, že jde o zahraniční (konkrétně německý) WWW server, který ale "umí" i česky. Ptáte se proč? Protože jde o server věnovaný turistické atrakci nacházející se nepříliš daleko našich hranic, a tak jeho provozovatelé zákonitě chtějí oslovit i potenciální návštěvníky z ČR.

Ptáte-li se, co se skrývá pod hodně německy znějícím "Freizeit-Land Geiselwind", pak vězte že se jedná o zábavní park. Možná by jej bylo možné přirovnat k Disneylandu, jenom bez leitmotivu kačera Donalda, strýčka Skrblíka dalších postaviček Walta Disneye. Najdete zde však celou řadu atrakcí, například vodní koutek s bezpočtem pramínků a jezírek, divokou jízdu krále Ludvíka vodním tokem ve vydlabaném kmenu (viz dnešní druhý obrázek), dva letové simulátory, nabízející dobrodružství ze světa sci-fi při vesmírných misích, hned několik divokých horských drah a celou řadu dalších atrakcí pro velké, malé i nejmenší. Nechybí ovšem ani různé programy a představení, ve dvou stanech (cirkusovém a varietním) se střídají live-show programy, vystoupení artistů, papouščí revue, exhibice skokanů do vody atd. Naturel bavorského regionu se nesnaží skrývat "Bavorský medvědí band" v pivním stanu Bavaria, kde také můžete ochutnat typické místní pochoutky. Nechybí samozřejmě ani svět dinosaurů, fascinující muzeum ve volné přírodě se starým zemědělským nářadím a stroji doplněné o malé koníky, osly, velké stádo koz a mnoho dalších zvířat. Navštívit lze i místní Safari či ranč Ponderosa, a pamatováno je i na nejmenší návštěvníky, kteří se mohou zasnít v celém zámku plném víl, kouzelných skřítků a trpaslíků.

Pokud vás WWW prezentace tohoto zábavního střediska nedokáže přesvědčit, můžete si nechat poslat listovní poštou klasické "papírové" prospekty, stačí k tomu vyplnit formulář s vaší adresou. No a pokud vás zajímají praktické informace, typu kolik to stojí a kde to všechno vlastně najdete, pak i na tyto informace je samozřejmě pamatováno. Základní (nezlevněné) vstupné na jeden den stojí 29 DEM, a zahrnuje neomezený vstup na všechny atrakce (v letní sezóně je otevřeno každý den, od 9 do 18 hod). V pátek je tzv. rodinný den, kdy je vstupné na člena rodiny jen 23 marek. Vstupné za děti je odměřováno podle jejich výšky: do 1,10 m je vstup zdarma, do 1,40 m za 24 marek. Zajímavostí je vstup zdarma pro dítě, které v den návštěvy slaví své narozeniny. K dispozici je na WWW stránkách střediska dokonce i kompletní menu zdejších mnoha restaurací, od ryze bavorské pivnice, přes pizzerie až po malé stánky s občerstvením.

Nabídka hlavních atrakcí

Pokud jde o místo, kde se celý zábavní park nachází, pak to není zase až tak daleko od našich hranic - Geiselwind leží přímo na dálnici A3 Nürnberg - Wurzburg s vlastní odbočkou. K dispozici je i mapka (viz třetí obrázek) - jak si můžete sami povšimnout, dalším orientačním bodem v blízkosti zábavného parku je i město Bamberk, i u nás proslavené některými opravdu povedenými taškařicemi.

Kde všechno najdete?