Vyšlo v týdeníku Computerworld č. 29/94,
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/a94/a429c206.php3

Postřehy z konference

Tento článek vyšel v počítačových novinách Computerworld č. 29/94, v rámci tzv. tématu týdne, jako součást série článků věnovaných konferencím INET/JENC.  • Anthony Rutkowski, výkonný předseda Internet Society, na jedné z tiskových konferencí řekl o konferenci INET'94/JENC5: "Je to světový summit ...".

  • Vinton Cerf, prezident společnosti Internet Society a "otec Internetu", při jedné tiskové konferenci poznamenal na adresu tuzemské uživatelské komunity: "Máte jedny z největších talentů pro síťování, a máte báječnou šanci využít své výborné předpoklady. Je teď na vás, co s nimi dokážete".

  • George Soros, finančník maďarského původu, při slavnostním zahájení poznamenal na vlastní adresu: "Jsem počítačově negramotný". Měl tím na mysli, že sám si s počítači a počítačovými sítěmi příliš nerozumí. To mu ale nijak nebrání v tom, aby v nich viděl budoucnost, a štědře podporoval jejich rozvoj.

  • Vinton Cerf, prezident Internet Society, v jednom ze svých příspěvků řekl: "Internet je pro počítačové komunikace tím, čím je CNN pro televizní zpravodajství."

  • Opět Vinton Cerf při jiné příležitosti poznamenal: "Internet roste nejlépe tam, kde je konkurenční prostředí".

  • Vlastní konference i síťového semináře se zúčastnili také dva lidé přímo z válkou zničeného Sarajeva. Z něj se dostali jen díky tomu, že se pořadatelům konference podařilo zajistit pro ně místa v jednom z letadel Spojených národů. Jak se dostanou zpět domů, se v průběhu konference ještě nevědělo.

  • Jeden z účastníků při diskusi po příspěvku o aktivitách CERT (Computer Emergency response Team) na adresu jejich relativně malé finanční podpory na starém kontinentě poznamenal: "Dokud i Evropě nedojde k pořádnému průšvihu, jakým byl v USA tzv. internetový červ, peníze nebudou ".

  • Thomas Kalil, poradce vlády USA, byl při své závěrečné řeči dotázán, zda americká vláda plánuje nějakým způsobem regulovat Internet. Za svou odpověď: "To by bylo neštěstí" sklidil potlesk na otevřené scéně.