Vyšlo na www.novinky.cz dne 7.7.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai517.php3

Raketový start Windows 98

Kampaň, která měla doprovázet uvedení nových Windows 98 na trh, se firmě Microsoft příliš nevyvedla. O doslova raketový start nových Windows se nakonec museli postarat jiní.

[Obr: launch_win_98_2.gif (21516 Bytes)]
Detail nosné rakety
Místo firmy Microsoft, která letos jakoby ani neměla valný zájem na skutečném vypuštění svého nového produktu, museli nakonec nastoupit sami uživatelé.

Snad nejvíce se o start nových Windows zasloužili členové spolku SVLUG ve známém Křemíkovém údolí v USA - právě oni totiž neváhali, z vlastní kapsy zakoupili několik zbrusu nových CD s Windows 98, a postarali se o jejich náležitý start.

Ze svých skromných zdrojů pořídili několik modelářských raket, na které ona CD připevnili, a za nadšených ovací je nechali slavnostně odstartovat.

[Obr: launch_win_98_1.gif (29284 Bytes)]

Jak ukazují autentické snímky z této slavnostní události, start se skutečně vydařil.

Poslední nosná raketa s Windows 98 vystoupala až do výšky 1200 stop. Pak ale z dosud neznámých důvodů došlo k technickým problémům a k nečekanému pádu zbrusu nových Windows 98 mezi posmutnělé diváky.

[Obr: launch_win_98_3.gif (69769 Bytes)]

Po úspěšném startu Windows 98, ale následném smutném pádu, se přítomní členové SVLUG (Silicon Valley Linux Users Group) odebrali do místní pizzerie oslavit celou akci. Přítomní znalci přitom konstatovali, že to nebyl úplně první veřejný pád nových Windows - ten první prý byl předveden již na minulém Comdexu.