Vyšlo na www.novinky.cz dne 8.9.1999
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai2736.php3

Chcete podepsat petici? Můžete i po Internetu!

Středoškolský profesor David Hrbek zorganizoval petici vyzývající premiéra Zemana a ministra Kavana k předložení důkazů proti exministru Zielencovi, nebo k odstoupení. Podepsat tuto výzvu můžete i prostřednictvím Internetu - stejně tak se ale můžete stát například i signatářem deklarace hnutí Impuls 99.

V poslední době se stále názorněji ukazuje, že politika se dá dělat i po Internetu - jak ta "velká", týkající se skutečných politických stran, tak i politika "malá", spočívající v nejrůznějších aktivitách jedinců. Nemusí se přitom jednat pouze o jednostranné působení politiků na občany, ale i o působení opačné - realizované formou veřejné petice, pod kterou se prostřednictvím Internetu může podepsat kdokoli, kdo to považuje za vhodné.

[Obr: vyzvaz.gif (24959 Bytes)]

Sem patří i nejnovější aktivita středoškolského profesora Davida Hrbka, který je autorem petice týkající se široce medializované kauzy s exministrem Josefem Zielencem. Petice vyzývá oba hlavní aktéry, premiéra Zemana a ministra zahraničí Kavana, aby buď okamžitě předložili důkazy pro svá obvinění, nebo se omluvili. Považujete-li takovýto požadavek za opodstatněný a chcete-li se pod petici podepsat, můžete tak učinit i prostřednictvím Internetu, a to zde. Pozor jen na to, že obsah vámi vyplněného formuláře se bude odesílat skrze váš klientský poštovní program z vašeho počítače (a ne obvyklým způsobem z WWW serveru).

Pokud se budete chtít podívat na seznam lidí, kteří petici již podepsali, najdete jej zde.

Dalším příkladem politicky orientované aktivity, ke které se můžete připojit prostřednictvím Internetu, je hnutí Impuls 99. Jeho WWW stránky najdete zde, a kromě základních informací o zaměření hnutí zde nechybí ani seznam signatářů (včetně vtipného počítadla podpisů, vypadajícího stejně jako běžné počítadlo návštěv dané stránky). V době psaní tohoto článku počítadlo ukazovalo 2026 podpisů.

[Obr: impuls99.gif (26142 Bytes)]

Chcete-li se připojit a podepsat se pod deklaraci hnutí Impuls 99, máte možnost učinit i tento krok prostřednictvím Internetu. Opět stačí jen vyplnit formulář, který najdete zde.