Vyšlo na www.novinky.cz dne 25.3.1999
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai1821.php3

Nový ročník Miss Internet odstartován!

V sobotu 20.3.1999 proběhlo oficiální zahájení nového ročníku soutěže Miss Internet. Soutěžící dámy jsou nominovány, soutěže naplánovány a internetová veřejnost již může přidělovat své hlasy. Velké živé finále bude v prosinci.

[Obr: miss99.gif (25752 Bytes)]
Současná Miss Internet Gabriela Janků
Letošní ročník soutěže Miss Internet byl slavnostně zahájen v internetové kavárně Planeta za osobní přítomnosti všech tří loňských vítězek a za účasti některých nově nominovaných soutěžících.

Letošní ročník bude mít přesněji definovaná pravidla hlavní soutěže, pokud jde o podíl krásy a Internetu: konkrétní váhy jednotlivých kritérií budou vypadat takto:

  • 40% krása soutěžící;
  • 35% vlastní znalost Internetu;
  • 25% sympatie a další schopnosti, které soutěžící osvědčí ve volné disciplíně.

Celá soutěž je definována jako "soutěž uživatelek Internetu" a minimální odborný požadavek na soutěžící je schopnost komunikace prostřednictvím e-mailu.

[Obr: miss99lonske3.gif (101787 Bytes)]
První tři z loňského ročníku (pod plakátem z finálového večera) - uprostřed vítězka Gabriela Janků, po její pravici první vicemiss Markéta Kaštánková, po levici druhá vicemiss Tereza Adámková

Hlavní soutěž tedy již není míněna až tak jako soutěž dam, které aktivně působí na Internetu (například jako autorky Web-ů) - od toho je zřejmě dílčí soutěž Cybermiss, která bude probíhat čistě po Internetu, bude hodnocena odbornou porotou a "fyzická krása" zde nejspíše nebude posuzována vůbec. Podmínkou udělení titulu Cybermiss však bude fyzická přítomnost příslušné dámy na živém finále, kde bude muset prokázat, že příslušné znalosti a schopnosti jsou její vlastní. Kromě toho svou přítomností kandidátka dokáže, že nejde o muže či dokonce o virtuální osobnost, která ve skutečnosti vůbec neexistuje).

[Obr: fikacek.gif (32821 Bytes)]
Iniciátor soutěže Jan Fikáček
Ovšem ani v hlavní soutěži nepřijde Internet zkrátka - dámy budou dostávat "domácí úkoly" týkající se Internetu. Jejich výsledky pak budou prezentovány na webu. Každá soutěžící dáma samozřejmě musí mít své vlastní WWW stránky, prostřednictvím kterých se představí veřejnosti - ale ty nemusí nutně být jejím vlastním dílem (musí však na nich být jasně uveden autorský podíl soutěžící). Dále by se každá soutěžící měla prezentovat kolekcí svých fotografií. Plánovány jsou však i další způsoby prezentace soutěžících dam - pomocí chat-u (na www.xchat.cz) či formou rozhovoru se soutěžícími v Radiu Limonádový Joe. Pokud to technické podmínky dovolí, jsou plánovány i videoprezentace soutěžích na web-u a dokonce také jejich prezentace v 3D (vytvoření jakési trojrozměrné busty).
[Obr: mi99logo.gif (8306 Bytes)]

Samotné hlavní soutěže o titul Miss Internet 99 se v prosinci zúčastní 12 finalistek - podobně jako při předchozím ročníku budou 3 z nich určeny výsledkem hlasování internetové veřejnosti a do zbývajících 12 je doplní svým výběrem odborná porota. Vedle této hlavní soutěže jsou vypsány i následující vedlejší soutěže:

  • CyberMiss - již zmiňovaná soutěž o dámu s nejlepším obsahem a formou její internetové prezentace a nejlepší znalostí Internetu (hodnotí velká porota před prosincovým finále);
  • Miss elektronické Sympatie - volí nejširší internetová veřejnost, která může přidělovat své hlasy jednotlivým soutěžícím (až do 1.11., pomocí hlasovacího formuláře na WWW stránkách soutěže), první 3 soutěžící v tomto hodnocení postupují do živého finále;
  • Miss lidské Sympatie - hlasování probíhá v živém finále, volena je nejsympatičtější dáma večera (hlasují všichni přítomní);
  • Miss Ucho - hlasování na Internetu o nejkrásnější dámské ucho;
  • Žena Internetu - jde o chystané překvapení, které bude teprve upřesněno.

Letošní ročník soutěže má i nové WWW stránky, které vznikly díky péči společnosti Atlas CZ, http://www.atlas.cz/.

Celý nový web se prozatím nachází na provizorní adrese, která se časem změní - proto raději vyjděte ze základní adresy http://www.cybermiss.cz. Odtud pak pokračujte pomocí odkazů. Dostat se můžete na všechny základní informace o soutěži (včetně hlasovacího stroje, pomocí kterého můžete již nyní přidělovat své hlasy soutěžícím). Chybět samozřejmě nemůže ani výčet soutěžících - pokud jsem pochopil správně, nominace ještě nejsou uzavřeny, a proto se další dámy ještě mohou přihlásit.

[Obr: miss99lipova.gif (74155 Bytes)]
Vicemiss Střední Čechy Iva Lípová

Mezi již nominovanými najdete například zpěvačku Sisu Sklovskou, modelku a vicemiss Střední Čechy Ivu Lípovou, šéfredaktorku WWW serveru Elektrika Alenu Homolkovou - již z tohoto malého výčtu je patrna značná "šíře záběru" letošního ročníku soutěže. Nejlepší přehled o všech soutěžících samozřejmě získáte přímo na oficiálních stránkách soutěže (prozatím zde).