Vyšlo na www.novinky.cz dne 1.3.1999
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai1704.php3

Jak se žije v eCity?

Brány virtuálního města eCity se k 1. březnu otevřely nejširší veřejnosti. Díky pochopení Expandia banky jsem mohl toto město navštívit s určitým předstihem, a tak vám nyní mohu přinést své první dojmy a zážitky. Jsou psány spíše jako určitý návod pro vaše první krůčky v báječném virtuálním světě eCity.

Tento text původně měl být úvodním slovem k naší dnešní příloze o eCity. Bohužel se zdá, že eCity není (pravděpodobně díky velkému návalu návštěvníků) dostupné, tak berte dnešní články jako zatím jediný možný způsob se s eCity seznámit.

Nastěhování

Úderem půlnoci na pondělí 1. března se otevřely brány virtuálního města eCity. Chcete-li do něj skutečně vstoupit, musíte se nejprve "nastěhovat" - buďto jako obyvatel, nebo jako návštěvník.

Orientace ve městě a hry

Orientovat se v rozsáhlých městských aglomeracích není nic jednoduchého - ve virtuálním městě eCity je to naštěstí docela snadné a riziko zabloudění zde nehrozí. Přesto je ale dobré něco vědět o základní orientaci i o podstatě života v eCity - o jednotlivých hrách.

Koupě bytu

Prvním úkolem, který čeká na nové obyvatele i návštěvníky eCity, je koupě bytu. Bytová krize ve virtuálním městě není a bytů je dost. Počátečního půl milionu je snad stále ještě na vašem účtu, takže co zbývá? Vybrat si a zaplatit!