Zákon o právu na digitální služby
Zákon o právu na digitální služby prošel třetím čtením
Kromě dříve připraveného komplexního pozměňovacího návrhu přijali poslanci ve třetím čtení už jen drobná upřesnění. Dalšími kroky na cestě k digitalizaci zaúkolovali vládu, s termínem do 15. ledna 2020. (Lupa, 11.11.2019)
Zákon o právu na digitální služby míří do druhého čtení, opět se změnami
Jeho dosavadní podobu má nahradit komplexní pozměňovací návrh. Mj. chce z povinnosti poskytovat digitální služby vyjmout územní samosprávné celky při výkonu samostatné působnosti. (Lupa, 24.9.2019)
Jak se vláda postavila k návrhu zákona o právu na digitální služby?
Stanoviska resortů byla dosti kritická, ale vláda nakonec přijala souhlasné stanovisko. Byť s mnoha výhradami a doporučením změn. (Lupa, 27.5.2019)
Legalizace elektronických podpisů: nesmysl, či schůdná cesta k digitalizaci úkonů, vyžadujících úředně ověřený podpis?
Návrh zákona o právu na digitální služby přichází s řešením, které už před lety odsoudilo tehdejší Ministerstvo informatiky jako řešení "zcela bez respektu k právní úpravě uznávaného elektronického podpisu" (Lupa, 15.4.2019)
Co přináší návrh nového zákona o právu na digitální služby?
Politici napříč stranami se už zřejmě shodli na jeho podobě. Nezůstávejme tedy u obecných tezí a politických proklamací a pojďme se podívat na konkrétní obsah návrhu. (Lupa, 1.4.2019)
Český eGovernment v roce 2018
V roce 2018 jsem zažili start nových eOP, spuštění Portálu občana a Portálu NIA. Vláda přijala další Digitální Česko, a představen byl i návrh zákona o právu na digitální služby. (Lupa, 2.1.2019)