Nejnovější články
články [11...20]
[... celý článek ...]
Lupa,  22.05.2015
SIGFOX: Internet věcí bez Internetu a jen pro některé věci
Technologie SIGFOX, kterou zkouší český T-Mobile, může být ještě jednodušší a levnější než SMSky. Hodí se třeba pro sběr dat z nejrůznějších měřidel a senzorů.

[... celý článek ...]
Lupa,  18.05.2015
O čem je síťová neutralita?
Síťová neutralita byla původně ryze technickou záležitostí. Dnes se do ní zařazují i další, spíše již ne-technické aspekty, jako blokování či naopak upřednostňování některých služeb.

[... celý článek ...]
Lupa,  11.05.2015
Jednotným digitálním trhem proti on-line platformám?
Klíčovým momentem nové strategie jednotného digitálního trhu se zdá být strach Unie z vlivu a síly on-line platforem: nejsou z Evropy, ale digitální ekonomiku EU prý mají v hrsti.

[... celý článek ...]
Lupa,  04.05.2015
eIDAS klepe na dveře, jeho služby už mají své logo
Česká republika se již připravuje na účinnost nařízení eIDAS a na služby vytvářející důvěru. Jaké konkrétní otázky se řeší v souvislosti s elektronickým podpisem?

[... celý článek ...]
Lupa,  27.04.2015
Ambicióznější reforma evropských telekomunikací se nejspíše odkládá
Podle pracovní verze nové strategie jednotného digitálního trhu, která unikla na veřejnost, Evropská komise rezignovala na hlubší změny v oblasti telekomunikací a odkládá je na později. Nechá zřejmě projít notně zredukovaný Propojený kontinent.

[... celý článek ...]
Lupa,  22.04.2015
Kauza okleštění: už i T-Mobile chce smluvní pokuty v plné výši
T-Mobile sice ponechal své Všeobecné podmínky beze změny, ale v dalších smluvních dokumentech mění některá jejich ustanovení – právě ta, která upravují výši smluvních pokut.

[... celý článek ...]
Lupa,  20.04.2015
Kauza okleštění: ČTÚ vrací úder
Podle názoru ČTÚ nemohou operátoři jednostranně měnit své služby a jejich podmínky „jen tak, jak si zamanou“. Možnost změn musí se svým zákazníkem nejprve řádně sjednat, a zákazník vždy musí mít možnost jednostranné změny odmítnout.

[... celý článek ...]
Lupa,  07.04.2015
xDSL v roce 2014: místo růstu malý úbytek
Růst xDSL přípojek se prakticky zastavil již v roce 2013. V  roce 2014 se stagnace změnila dokonce v malý úbytek. Kabelový Internet od UPC na tom není o moc lépe.

[... celý článek ...]
Lupa,  01.04.2015
V novém metru mobilní signál chytíte. Ale jen ve stanicích
Dobrou zprávou je, že nová část metra A je pokryta signálem všech tří mobilních operátorů. Horší je, že opět jde jen o pokrytí stanic. Pokrytí tunelů se stále nekoná.

[... celý článek ...]
Lupa,  30.03.2015
INSPO 2015: 3D tisk a mobil místo očí a uší
V Praze se konal již 15. ročník konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Hokejista Roman Bernát na ní předvedl unikátní kryt své protézy, vytištěný na 3D tiskárně.