Nejnovější články
články [11...20]
[... celý článek ...]
Lupa,  11.5.2020
eObčanky ztratily monopol na přihlašování ke službám eGovernmentu
Nové eOP už nejsou jedinou možností, jak se přihlašovat ke službám eGovernmentu s nejvyšší možnou úrovní záruky. Nově to jde i s kartou Starcos a certifikátem od I.CA.

[... celý článek ...]
Lupa,  14.4.2020
První (komerční) spam v datových schránkách
Jen co cena za poštovní datové zprávy dočasně klesla na nulu, přišla do některých datových schránek první nevyžádaná komerční nabídka.

[... celý článek ...]
Lupa,  7.4.2020
Datové schránky v době karantény
Potřebujete-li zřídit datovou schránku, existuje i jiná možnost, než utíkat na CzechPOINT. A jak je to s poštovními datovými zprávami zdarma?

[... celý článek ...]
Lupa,  10.3.2020
Do datových schránek se už dostanete i bez přístupových údajů
Když se do své datové schránky přihlašujete pomocí nové eOP, své přístupové údaje přitom nezadáváte. Dosud jste je ale stejně museli mít. Nově už je nepotřebujete.

[... celý článek ...]
Lupa,  2.1.2020
Rok 2019 v českém eGovernmentu: ve znamení legislativních příprav
V uplynulém roce se ze všeho nejvíce rodila nová legislativa. Ovšem dopady zákona o právu na digitální služby, bankovní identity, či třeba elektronizace daní, se projeví až v dalších letech.

[... celý článek ...]
Lupa,  16.12.2019
Jak funguje SONIA?
Stát nechce do svého systému elektronické identifikace pouštět ryze komerční poskytovatele služeb. Proto má pro ně vzniknout paralelní řešení, v jehož středu bude SOukromoprávní NIA, zkratkou SONIA.

[... celý článek ...]
Lupa,  10.12.2019
O čem je bankovní identita?
Jde vlastně o dvě věci v jednom: o rozšíření státem vybudovaného systému elektronické identifikace a o vybudování paralelního řešení, otevřeného pro komerční poskytovatele služeb.

[... celý článek ...]
Zprávy a informace ČKAIT,  8.12.2019
Není elektronický podpis jako elektronický podpis
Ačkoli by to tak mohlo vypadat, elektronické podpisy nejsou všechny stejné. Existuje jich více druhů a liší se zejména tím, jak moc se na ně můžeme spoléhat. Hlavně pokud jde o tzv. pravost podpisu, neboli o to, zda podpis skutečně vytvořil ten, koho považujeme za podepsanou osobu. Ale jde i o autenticitu podepsaného dokumentu - zda je přesně tím dokumentem, který byl původně podepsán, a nedošlo u něj k žádné změně, ani té sebemenší.

[... celý článek ...]
Lupa,  25.11.2019
Portál občana si pořídil komunikačního asistenta, jmenuje se Lev
Funguje pouze před vstupem do portálu (nikoli uvnitř) a řeší hlavně problematiku přihlašování. Spíše než chatbot je to interaktivní menu s výběrem předpřipravených možností dalších otázek.

[... celý článek ...]
Lupa,  11.11.2019
Zákon o právu na digitální služby prošel třetím čtením
Kromě dříve připraveného komplexního pozměňovacího návrhu přijali poslanci ve třetím čtení už jen drobná upřesnění. Dalšími kroky na cestě k digitalizaci zaúkolovali vládu, s termínem do 15. ledna 2020.