Vyšlo v týdeníku CHIPweek č. 10/98, v roce 1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/axxxk170/a810k170.php3

Zlatá hokejová euforie

Obrovský úspěch našich hokejistů v Naganu oslavoval celý náš národ, snad všemi existujícími způsoby - dokonce i na Internetu.

Úryvek z Neviditelného psa

Průběžné zpravodajství z olympijského dění v japonském Naganu přinášel nejen oficiální olympijský WWW server, na adrese http://www.nagano.olympic.org, ale celá řada dalších zpravodajských zdrojů na Internetu. Epochální úspěch našich hokejistů sice většina národa vychutnávala (či protrpěla, podle konkrétní nátury) u televizních přijímačů, ale po slavném, a pro nás tolik úspěšném vyvrcholení, se ke svému slovu rychle dostal i Internet. Chybět samozřejmě nemohl ani oblíbený Neviditelný pes, ve kterém pan Neff asi nejlépe vystihnul to, co se po definitivním vítězství našich reprezentantů v celé naší zemi odehrávalo - ukazuje to palcový titulek na dnešním prvním obrázku. Povšimněte si zde osobitého humoru autorova a jeho unikátní věkovou klasifikaci obyvatelstva (střednověkáči a rakváči, ve spodní části textu). Další jazykové perly nebývalé krásy, byť z poněkud jiné geografické oblasti, jsem pak nalezl na jednom z diskusních fór (tzv. chat-ů), věnovaných hokeji - na oficiálním WWW serveru českého hokeje (http://www.hokej.cz], viz druhý dnešní obrázek (a na něm druhý příspěvek shora). Mimochodem, i tento WWW server samozřejmě přinášel průběžné zpravodajství přímo z Nagana, na svých speciálních stránkách věnovaných olympiádě (zatímco jeho hlavní domovské stránka si olympijského hokejového turnaje příliš nevšímala).

Z galerie hokejové slávy na Českých novinách

O hokeji se diskutovalo nejen v hospodách u piva, ale už i na Internetu

Dalším Internetovým titulem, který se výsledkům hokeje věnoval způsobem hodným zvláštního zřetele, byla iDnes. Zde byla (a zřejmě i nadále budou) k nalezení zvláštní vydání MF DNES věnovaná výsledkům hokeje. Hlavně zde ale byly k nalezení i některé věci, které v tištěných novinách být nemohly - kromě galerie reportážních snímků redakčních fotoreportérů například zvukový záznam davového šílenství po vítězném finálovém zápase, či reprodukce blahopřání, které náš prezident poslal vítězným hokejistům - viz odkaz zcela vespod na dnešním třetím obrázku. Další zajímavé fotografie byly k vidění i na českých novinách (z produkce ČTK), které díky své "průběžníkové" podobě mohly také fungovat téměř v reálném čase.

Aktuální nabídka na iDnes

Co naopak někdy nedokázalo fungovat v reálném čase, byly samotné WWW servery, které občas nestíhaly. Na serveru www.hokej.cz však vyřešili i nezbytné čekání na dynamicky generované stránky způsobem, který asi nejlépe vystihuje to, co chtěl celý náš národ říci úspěšným hokejistům - viz poslední obrázek.

WWW server to řekl za nás všechny