Vyšlo na www.novinky.cz dne 29.9.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai977.php3

Pracovní verze Národního programu boje proti korupci zveřejněna na Internetu

V nedělním pořadu "V pravé poledne" na ČT1 se široce diskutovala koncepce boje proti korupci. Zazněla zde i informace o tom, že pracovní verze návrhu MV ČR byla zveřejněna na Internetu.

V nedělní dikusi na ČT1, které se účastnil ministr vnitra Grulich, ministr bez portfeje Bašta a exministr vnitra Svoboda, se mluvilo o tom, jak se současná vláda chystá bojovat proti korupci ve státní správě. Mluvilo se zde i o materiálech, které (zřejmě) nezávisle na sobě vznikají na ministerstvu vnitra a v úřadu pana Bašty coby ministra bez portfeje. Padla zde také zmínka o tom, že části návrhu z MV se již dostaly různými cestami na veřejnost, a v tisku se objevily první komentáře. Proto se prý ministr vnitra rozhodl zveřejnit plný text tohoto materiálu na Internetu - se zdůrazněním toho, že nejde o žádnou finální verzi, ale o verzi pracovní, o které se bude teprve diskutovat a která musí ještě projít připomínkovým řízením (a která tudíž může doznat významnějších změn). Stalo se, a příslušný text najdete zde.

[Obr: bastagrulich.gif (55022 Bytes)]

Vedle samotného textu pracovní verze je na Internetu zveřejněno i vyjádření ředitele odboru MV ČR Ing. Deckera (zde), kde jsou popisovány důvody zveřejnění, a také dosavadní průběh prací na návrhu Národního programu boje proti korupci. Zde je mj. uvedeno, že připomínkové řízení na MV bude probíhat do konce října a možnost promluvit do celé kauzy formou připomínek je dána i nejširší veřejnosti. MV ČR nabízí možnost zasílat připomínky ke zveřejněnému návrhu do 15. října na adresu korupce@mvcr.cz