Vyšlo na www.novinky.cz dne 2.9.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai862.php3

Web DŽJ definitivně pod drnem

Včera jsem zde na Novinkách popisoval první webovou exhumaci, v rámci které znovu vypluly na světlo boží domovské stránky strany DŽJ. Zřejmě kvůli značné zetlelosti pozůstatků však tato exhumace neměla dlouhého trvání, a ještě ten samý den byly ostatky stránek nešťastných důchodců opět důstojně pochovány.

Nyní již trochu vážně: mně neznámý autor stránek na adrese www.dzj.cz, který si vtipně udělal legraci ze strany DŽJ a vytvořil stránky šikovně parodující aktivity a filosofii tohoto spolku, si zřejmě přečetl můj včerejší příspěvek a zareagoval na něj tím, že „exhumované“ stránky opět znepřístupnil. Nevím proč, jestli kvůli nedostatku smyslu pro humor (což mi nepřipadá moc pravděpodobné), nebo třeba kvůli tomu, že si někdo stěžoval, nebo ještě z jiného důvodu. Opravdu nevím. V každém případě se omlouvám čtenářům, kteří si článek přečetli v době kdy už exhumované stránky nebyly dostupné, a nevěděli co si o tom všem mají myslet.

[Obr: dzj1.gif (5362 Bytes)]

Autor nejnovější verze domovské stránky www.dzj.cz, kterou vidíte na obrázku, má naprostou pravdu – jsem z toho skutečně zoufalý. Dokonce tak zoufalý, že jsem se odhodlal k naprosto nestandardnímu kroku, ke kterému se lidé obvykle uchylují jen v opravdu krajní nouzi: podíval jsem se autorovi pod pokličku jeho divotvorného hrnce, tedy vlastně do kódu zmíněné stránky. A co by jste řekli, že jsem tam našel?

[Obr: dzj2.gif (7505 Bytes)]

Pro ty, kteří se zrovna nevyžívají v HTML kódu: jde o zakomentovaný (a tudíž nezobrazovaný a nefunkční) odkaz na původní verzi exhumovaných stránek. Pokud si jej ale převedete do „řádné“ podoby, tj. http://www.dzj.cz/bak/, pak skutečně funguje (a v době psaní tohoto článku skutečně vedl na původní verzi exhumovaných stránek).

Má-li autor parodických stránek DŽJ smysl pro humor, snad nechá na místě alespoň tuto kopii svého docela vtipného dílka. Pokud ne, nedá se asi nic dělat. Ale bude to škoda :-(