Vyšlo na www.novinky.cz dne 1.9.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai845.php3

První webová exhumace

Čas dokáže být milosrdný a zacelit i opravdu hluboké rány. Dokáže zchladit vášně, zbylé po nenaplněných politických ambicích, a zvládne také odklizení zajímavých WWW stránek do hlubin zapomnění. Někdy je ale nutné vrátit věci zpět, neboli provést to, čemu se v odborném funebrálním žargonu říká exhumace. K jedné takové exhumaci, dokonce přímo na českém Internetu, jsem asi nechtěně zavdal příčinu i já.

Není to ještě tak dávno, kdy jsme všichni byli svědky nelítostného předvolebního boje. Udatně se do něj zapojila i strana Důchodci za životní jistoty, která si dokonce pořídila i vlastní doménu a vlastní WWW stránky, na dobře zapamatovatelné adrese http://www.dzj.cz.

Když pak všechno dopadlo trochu jinak, než si Kremlička a spol. představovali, došlo na plnění čestných závazků z předvolebních sázek (neboli na dobře známé pojídání chroustů), a hlavně na celkový ústup ze scény, doprovázený i zrušením vlastních oficiálních WWW stránek. Tak jsem si to alespoň naivně myslel, když jsem v jednom článku zde na Novinkách ukazoval, jak se celý důchodcovský Web náhle scvrknul do jediné stránky s černým pozadím a s jediným nápisem: „tak to by snad stačilo …“. Stejnou pointu jsem si pak dovolil zdůraznit i v jednom článku v CHIPweeku, ve zdejší rubrice Zajímavosti z Internetu.

Jenomže chyba lávky! Ono to ve skutečnosti bylo trochu jinak! Autora původních důchodcovských stránek jsem svým omylem asi notně nadzvednul ze židle, a tak se rozhodnul kontrovat a nechat již jednou pohřbené WWW stránky znovu oživnout.

[Obr: dzjxx.gif (6981 Bytes)]

Podívejte se na tyto exhumované WWW stránky sami, a udělejte si na ně vlastní názor. Poznáte, že skutečně nejde o suchý a nezáživný Web plný nic neříkajících statistik, rozborů, prohlášení, plánů a kdovíčeho dalšího. Ve skutečnosti jde o pádný důkaz toho, že i naši důchodci dokáží myslet humorně, dívat se na svět s potřebným nadhledem, a třeba si udělat legraci i sami ze sebe. Teď snad ještě začnu litovat, že se nedostali do parlamentu a do vlády – vždyť jaká to mohla být prča ve srovnání s tím, co předvádí dnešní jednobarevná vládnoucí garnitura!