Vyšlo na www.novinky.cz dne 2.7.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai495.php3

Hra temných sil už i na českém Internetu

Působení temných sil se až dosud omezovalo jen na naší politickou scénu, na které se občas děly věci jinak opravdu nevysvětlitelné – tu se na zcela nečekaném místě objevily neznámé dokumenty, tu došlo k přemístění celého stokilového politika i s doprovodem až na druhou stranu železné opony, nota bene neexistující. Nyní se ale podobně nevysvětlitelné věci začínají odehrávat i na českém Internetu. Není zde nějaká souvislost?

[Obr: brouk_potemnik.gif (1247 Bytes)]
Lidé si často vybírají nejrůznější maskoty, aby jim přinesly štěstí v jejich počínání. Pan Kremlička, důchodce bojující za své životní jistoty, vsadil na brouka. Štěstí mu však nepřinesl, neboť pan Kremlička se nakonec nedostal tam, kam se tolik dostat chtěl. Kdoví, kde se stala vlastně stala chyba – místo uvažování o skutečných příčinách svého neúspěchu se ale zmíněný pan Kremlička rozhodl svést všechno na svého maskota, a zprovodit jej ze světa způsobem doslova exemplárním. Za dychtivého přihlížení kamer krvelačné televize Nova se rozhodl svého maskota jednoduše sežrat. Netušil však, že brouk potemník nemá své jméno jen tak pro nic za nic: potemník se mu říká proto, že v něm podřimují skutečně velmi temné síly.

[Obr: kremlicka_zerouci.gif (38191 Bytes)]

Při exemplární popravě brouka potemníka samozřejmě došlo k násilnému probuzení těchto temných sil, a k jejich uvolnění z těla těžce zkoušeného brouka. Díky asistenci televizních kamer se jim podařilo přestoupit do éteru, a když pak několik nešťastníků nasnímalo nechutné televizní záběry i na svých počítačích a výsledek vystavili do Internetu, rozšířily se temné síly i do celosvětové sítě sítí.

[Obr: pes_logo.gif (715 Bytes)]
První obětí temných sil se stal všemi oblíbený deník Neviditelný pes. Snad právě zde temné síly vycítily, že něco není v pořádku – normální pes je přeci viditelný, co když se opět jedná o nějaké násilím zadržované živly –
[Obr: ondrej_neff.gif (3723 Bytes)]
a tak obrátily všechen svůj um proti majiteli Neviditelného psa, panu Neffovi. Sotva ten vydal první zmínku o popravě brouka potemníka, v podobě textu tohoto znění (24.6.):

-------

Lahůdka: Přítel Vladimír Lízal poslal link na fotodokumentaci páně Kremličkova pojídání brouka potemníka.

-------

začaly se dít opravdu zvláštní věci. Část českého Internetu okamžitě zkolabovala, a temné síly se dokonce postaraly o to, aby odkaz schovaný pod slůvkem „fotodokumentace“ ve zmíněném textu vedl na následující oznámení:

-------

Stránka byla přemístěna sem, na hlavní server VideoOnLine. Pokud Vás zajímá proč, čtěte dál. Na této stránce byla donedávna umístěna obrazová dokumentace, jak pan Kremlička pojídá brouka. Bylo to 6 obrázků JPEG, dohromady cca. 138 Kb. Jenomže během té chvilky, co pan Neff umístil link na Neviditelného Psa, zde vypukl takový provoz, že jsme totálně saturovali 64Kb/s linku VideoOnLine do Prostějova, a protože Video On Line nevědělo, co se děje, a jejich monitorování ukázalo téměř souvislý přenos dat od nás ven, a protože si správce u VOL celkem logicky myslel, že se jedná o poruchu, utnul linku (zkráceno).

-------

Dva dny poté, v pátek 26.6, se na Neviditelném psu objevuje tato zpráva:

-------

Na iDNES mají video i se zvukem! Ovšem, sichr je jistota: zde máte zaručený přenos Kremličkova výkonu ve struktuře Psa, vytípané fotky z TV.

-------

Ani zde však Ondřej Neff neměl mnoho štěstí. Temné síly se totiž postaraly o to, aby z vytípaných fotek zmizel odkaz na místo, odkud byly vytípány (z dosud nepříliš známého serveru jAYdEE). Jako kdyby to ale nestačilo, temné síly se postaraly o patřičné nabuzení původních autorů, a do úst jim vložily vybraně diplomatická slova protestu:

-------

O.Neff je smejd [12:15 - jaydee]
Titulek teto zpravy mozna neni zas tak uplne pravda, nicmene O.Neff se jako smejd zachoval. Pouzil totiz obrazky z naseho "Kremlicka feature" ve svem internetovem deniku Neviditelny Pes bez uvedeni zdroje, coz je prinejmensim dost neslusny. Podle porovnani obou verzi - u nas a na psovi jsou pics stejny. Mily Ondreji, priste bud od te dobroty a uved zdroj odkad cerpas, muzeme taky tady delat mutaci Neviditelny kocky, ale nejsme takovy prasata jako TY. http://risc.upol.cz/~matousf/jaydee/

-------

Reakce na Neviditelném psu se nesla v neméně kultivovaném a diplomatickém duchu:

-------

Oznámení:
Fotky E. Kremličky uvedené na Psu pocházejí ze sajtu JAYdEE. Děkuji za vlídné a přátelské upozornění na mé opominutí uvést zdroj a omlouvám se.
Aston

-------

Tím ovšem působení temných sil na českém Internetu zdaleka neskončilo. Když se dostatečně nabažily trápením nešťastného majitele Neviditelného psa, obrátily temné síly svou zášť proti spolku obstarožních diskžokejů, kteří spolu s důchodcem Kremličkou občas hráli na veřejnosti na tesknou notečku. Z temné budoucnosti povolaly Terminátora III., aby okamžitě ukončil všechna veřejná vystoupení tohoto zvláštního spolku. Nakonec tak došlo i na čerstvě zřízené WWW stránky, které si spolek postarších diskžokejů nechal odvážně zřídit v jednom z pražských terminátor-barů.

[Obr: dzj_ukonceni.gif (3492 Bytes)]
SOUHLAS

Existuje ale důvodné podezření, že působení temných sil v našem Internetu ( a možná nejen v něm) ještě zdaleka není konec. Pokud k něčemu nevysvětlitelnému či alespoň zvláštnímu dojde, budeme se snažit vám přinést pravdivé a ničím nezkreslené vysvětlení, zde na Novinkách. Na brzkou shledanou!