Vyšlo na www.novinky.cz dne 16.6.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai393.php3

Nová tvář SPT Telecom

Snad největším překvapením letošního ComNetu byl průkopnický čin našeho SPT Telecom - v duchu hesla "Telecom at your fingertips" se rozhodl změnit svůj celkový image a nastavovat svým zákazníkům vstřícnější tvář.

Signály o tom, že se náš největší telekomunikační operátor chystá změnit svůj celkový image a postoj k zákazníkům, přicházely již delší dobu. Málokdo ale tušil, že se vedení SPT bude inspirovat strategií jisté nejmenované firmy, která sice vyrábí software, ale snaží se fušovat i do světa informací. Její heslo "Information at yout fingertips" si představitelé SPT vtipně upravili na "Telecom at your fingertips" - což v češtině znamená doslova "Telecom na konečcích prstů". Kvůli rozhodujícímu slovu svého zahraničního strategického partnera, který dosud neumí česky, však nové motto zůstalo v angličtině.

Konkrétní podoba nového image SPT Telecomu sice ještě nebyla oznámena, ale přesto se již ozvaly první reakce. Nejspíše ale zatížené určitým nepochopením, protože v souvislosti s novou strategií "Telecomu na konečcích prstů" hovoří o špíně za nehty, o potřebě osobní hygieny, a ti nejradikálnější se dokonce zmiňují o nůžkách či štípátku na nehty. Důvodem pro poněkud odmítavou reakci ze strany veřejnosti může být i jisté podcenění ze strany SPT Telecom - pravdou je, že představitelé SPT o své nové iniciativě dosud nikoho oficiálně neinformovali.

[Obr: nova_tvar_spt.gif (56716 Bytes)]
Pavel Jiroušek předvádí nový způsob komunikace zákazníků s SPT Telecom

Během ComNetu se ale i toto snažili napravit - náš reportážní fotoaparát byl u toho, když pan Pavel Jiroušek, ředitel SPT pro aliance, poskytnul exkluzivní rozhovor šéfredaktorovi WWW serveru Lupa panu Antošovi. Dokonce mu názorně předvedl, v čem je největší novum - budete-li cokoli potřebovat z oblasti telekomunikací, třeba okamžité zavedení nové telefonní linky či cenově výhodné telefonování do Internetu, stačí jen lusknout prsty, a SPT Telecom okamžitě splní každé vaše přání.

-------

[Obr: lupa_logo.gif (602 Bytes)]
P.S. V době uzávěrky tohoto článku exkluzivní interview na www.lupa.cz stále ještě nevyšlo. To rozhodně není dobrou vizitkou pro tento server, který chce informovat o všem, co se alespoň nějak týká i našeho Internetu. Nebo že by snad pan Antoš raději zatajoval veškeré pozitivní zprávy od našeho SPT Telecomu, a dával prostor jen kritice tohoto oblíbeného operátora?