Vyšlo na www.novinky.cz dne 11.12.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai1310.php3

Český Internet má novou Miss

Ve čtvrtek večer proběhlo finále třetího ročníku soutěže Miss Internet. Jeho vítězkou se stala 16-letá studenta gymnázia Gabriela Janků. Druhou vícemiss, a současně i vítězkou soutěže Miss Web, se stala 26-letá Markéta Kaštánková. Třetí vicemiss se stala 19-letá Tereza Adámková.

[Obr: miss98_ct.gif (64218 Bytes)]
Nová Miss Internet, spolu s první vicemiss Markétou Kaštánkovou

Finálový večer se uskutečnil v pražské kavárně Classic, za účasti internetových i „normálních“ televizních kamer, mnoha fotoaparátů, početné poroty, a samozřejmě mnoha dalších diváků. Soutěž začala prezentací WWW stránek zúčastněných dam, které měly cca dvě minuty každá na živé předvedení svých WWW stránek. Porotu zde nejvíce zaujala Markéta Kaštánková, redaktorka Českého rozhlasu, která se přítomným přiznala k jedné unikátní zkušenosti: nejprve prý neměla ani tušení o HTML, ale když pronikla do tajů tvorby WWW stránek, prý se jí to tak zalíbilo, že se jí dokonce zdály sny v HTML! Kromě svých soutěžních stránek vtipným a elegantním způsobem představila porotě i publiku další výtvory ze své autorské dílny – například virtuální hřbitov či stránky věnované Romům a romské problematice. Myslím, že si zcela po zásluze odnesla vítězství v jedné z dílčích soutěží, Miss Web.

[Obr: miss_internet_98.gif (27676 Bytes)]
Nová Miss Internet
Další kolo soutěže tvořil volný program – zde si přítomní porotci i diváci vyslechli skutečně širokou škálu příspěvků a vystoupení, od zanícené odborné přednášky přes internetovou pohádku, taneční vložku, sólový zpěv bez doprovodu až po kabaretní vystoupení začínající s plným oblečením a končící promenádou v plavkách.

[Obr: siluetamiss.gif (39256 Bytes)]
Gabriela Janků
Po skončení porota začala hodnotit, ale mezitím byla zahájena další soutěž – o Miss Sympatie. Soutěž stejného názvu proběhla již prostřednictvím Internetu (a skončila k 1.12., přičemž vítězkou se stala slečna Gabriela Janků). V rámci finálového večera probíhala soutěž Miss Sympatie tak, že soutěžící dámy nejprve dostaly každá náruč růží, které rozdaly přítomným pánům v hledišti (dle svého vlastního výběru). Poté si všechny dámy nastoupily na pódium, a zmínění pánové zase na oplátku skládali růže k jejich nohám – opět dle svého vlastního výběru. Vítězkou se pak stala ta z dam, které se u nohou sešlo růží nejvíce – stejně jako u internetové Miss Sympatie zde vyhrála Gabriela Janků.

V mezičase se dopočítala i porota, a oznámila výsledky soutěžících v kategorii „krása“, a výsledky sumární, zahrnující jak webovskou prezentaci, tak i výsledky v kategoriích „fyzická krása“ a „duševní krása“. V obou si palmu vítězství odnesla znovu slečna Gabriela Janků, která se tak stala i novou Miss Internet. První vicemiss se stala Markéta Kaštánková, a druhou vicemiss Tereza Adámková.

[Obr: vitezkymiss98.gif (55217 Bytes)]
Vítězky letošního ročníku: uprostřed Miss Internet Gabriela Janků, po její pravici první vicemiss Markéta Kaštánková, po levici druhá vicemiss Tereza Adámková