Vyšlo na www.novinky.cz dne 9.12.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai1301.php3

Miss Internet: Velké finále se blíží

Letošní ročník internetové soutěže dívčí krásy a inteligence - Miss Internet - vyvrcholí tento čtvrtek večer slavnostním finále. Chcete-li, můžete jej sledovat v přímém přenosu - ale ne na Nově, ani na ČT či Primě, ale v síti Internet!

Soutěž Miss Internet má letos již svůj třetí ročník. Jejím předchůdcem byla soutěž Miss Mensa a Miss Einstein, určená dívkám s patřičně vysokým IQ. Časem ale organizátor těchto soutěží, pan Jan Fikáček, dospěl k závěru, že by bylo vhodné rozšířit soutěž dívčí krásy a inteligence na celý Internet, kde se obě kvality také vyskytují v hojné míře. První ročník soutěže Miss Internet proběhl relativně skromně a jeho vítězkou se stala Lucie Jizbová z Matematicko-fyzikální fakulty UK. Druhý ročník již přilákal větší pozornost médií, soutěžících i uživatelů Internetu a jeho vítězkou se stala Kateřina Vybulková z Vysoké školy ekonomické. Ta je také úřadující Miss, ale pouze do tohoto čtvrtka, kdy bude známa nová Miss Internet.

Také letos měla nejširší internetová veřejnost přidělit svůj hlas soutěžícím, a to v rámci soutěže Miss Sympatie. Ta ale již skončila (k 1. prosinci), takže nyní si již nezahlasujete. Pouze se můžete podívat na výsledky (najdete je zde). První tři soutěžící, které v tomto veřejném hlasování získaly nejvíce hlasů, postupují do čtvrtečního finále. Do celkového počtu 12 finalistek pak dalších 9 nominací doplnila odborná porota (její složení je zde). Výčet tuctu nominovaných krásek i s jejich fotkami a odkazy na soutěžní WWW stránky najdete zde.

[Obr: tiskovkamissinternet98.gif (50528 Bytes)]
Z tiskové konference ke čtvrtečnímu finále. Zleva Miss Einstein Markéta Potluková, úřadující Miss Internet Kateřina Vybulková a Jan Fikáček

V živém finále, podobně jako v celé soutěži, se nebude hodnotit pouze krása a osobní kouzlo soutěžících, ale také kvalita jejich prezentací na Internetu, vzdělanost , inteligence a všeobecný i odborný přehled. Soutěžící dívky to určitě nebudou mít lehké, protože moderátorem finálového večera bude pes, a to dokonce Neviditelný - nikoli však Bart, ale jeho pán, Ondřej Neff. Chcete-li být při tom, nalaďte si na Internetu nově zprovozněný WWW server http://live.atlas.cz, kde by měl být přímý přenos dostupný ve dvou proudech (streamech), dimenzovaných pro 28 kbps a 56 kbps (později by zde měl být k dispozici i záznam celé akce).

Pokud snad přímý přenos z finále nestihnete, nevadí. Novinky budou u toho (dokonce s dvojnásobným zastoupením v porotě), takže vám budeme moci přinést aktuální reportáž. A pokud by vám ani to nestačilo, v pátek ráno na TV Nova bude nová Miss hostem pořadu "Snídaně s Novou".