Vyšlo na www.novinky.cz dne 1.10.1998
Vytištěno z adresy: http://www.earchiv.cz/anovinky/ai1008.php3

Dočekalovo tajemství odhaleno!

Komu v poslední době nepřipadlo divné, jak mohl zlý muž českého Internetu, zakladatel a provozovatel kontroverzního Světa Namodro, pan Daniel Dočekal, přestoupit do tak seriózní firmy, jakou je MIA? Na včerejší tiskovce však padlo vysvětlení – všechno je totiž trochu jinak.

[Obr: docekal1.gif (32390 Bytes)]
Z tiskové konference

Daniel Dočekal, všeobecně považovaný za člověka který si nenechá nic líbit a pro rázná slova nechodí daleko, je ve skutečnosti člověk velmi plaché povahy. V mládí dost trpěl tím, když jej silnější a agresivnější spolužáci všemožně ponižovali a trápili. Když dospěl, rozhodl se využít neosobního charakteru Internetu a vracet rány na všechny strany prostřednictvím nejmodernějších komunikačních technologií. Jeho Svět Namodro se stal prostředkem jeho seberealizace, která ale nebyla dokonalá. V hloubi své duše Daniel nadále zůstal jemným a citlivým člověkem, a stále hledal alespoň trochu lidský přístup, alespoň nějaké pohlazení na duši, které by dokázalo kompenzovat následky jeho traumatů z dětství. Jistou dobu si dokonce myslel, že hřejivou lidskost, po které tolik prahnul, najde u Ondřeje Neffa, proslulého svým kladným vztahem ke zvířatům.

[Obr: docekal2.gif (31923 Bytes)]
Daniel při proslovu

Vysvětlením jinak těžko vysvětlitelného internetového přestupu roku je právě to, že po lidskosti tak usilovně toužící Daniel našel to co hledal až v Mateřské Internetové Agentuře (zkratkou MIA) a u jejího nejužšího vedení. Konkrétní podrobnosti sice z pochopitelných důvodů nebyly zveřejněny, ale vše vyšlo najevo díky symbolu mateřské péče, který duchem stále ještě velmi mladý Daniel musel mít nablízku i v době, kdy zasvěceně promlouval k přítomným novinářům. Když skončil a mohl opět sevřít v náručí svůj fetiš, výraz jeho tváře řekl vše.

[Obr: docekal3.gif (82169 Bytes)]
Opětovné shledání .....

[Obr: docekal4.gif (26095 Bytes)]
Výraz tváře prozrazuje vše

Některé podrobnosti o svém přechodu pod křídla MIA však Daniel přeci jen prozradil. Například to, že jeho nová náhradní rodina mu rezolutně zakázala jakékoli výstřelky, kterými tak proslul na svém Světu Namodro. Nyní prý musí být hodný a spořádaný chlapeček, a pokud se chce někde vybouřit, musí to prý udělat zcela anonymně. To Daniela přivedlo na myšlenku ulevit si anonymním příspěvkem do nedávno vzniklého WWW serveru Kachna.cz. Možná si ještě vzpomenete na pseudonymem podepsaný článek o Psu namodro, kterým nechutně zaútočil na svého někdejšího kamaráda Ondřeje Neffa.

[Obr: docekal5.gif (31128 Bytes)]

Když se ale ani po delší době nepřihlásil skutečný autor serveru www.kachna.cz, pojal milý Daniel úmysl prohlásit se za něj sám. Dokonce si za tímto účelem svolal zmíněnou včerejší tiskovou konferenci, sezval na ni nejrůznější novináře, a nechal se prohlásit vrchním kačerem. Aby všemu dodal na věrohodnosti, chystá se v nejbližších dnech dokonce sám prodávat proužkovou reklamu na Kachně!

[Obr: kachnicka.gif (13566 Bytes)]
Pravdou je, že mu to většina přítomných spolkla i s navijákem – ale což, když mu pomůže myslet si, že je malým hodným kačátkem, ať si to myslí, přejme mu to!